Najnowsze artykuły

Energylandia Festivals 2019: Giganci Sceny...

Miłośnicy dobrej muzyki nie mają na co narzekać. W roku 2019 odbędą się rewelacyjne wydarzenia muzyczne, na których po prostu trzeba się pojawić...

Czytaj Więcej

Atrakcje Water Park Energylandia

Sezon 2019 to już czwarty rok, od kiedy uruchomiony został Water Park Energylandia, będący największym otwartym parkiem wodnym w Polsce. Z roku na rok przybywa tu coraz więcej gości. Odwiedzający cenią to miejsce za niezwykły klimat oraz zróżnicowane wodne atrakcje odpowiednie dla wszystkich grup wiekowych. W dzisiejszym artykule postanowiliśmy przyjrzeć się temu, co znajduje się w tej wyjątkowej części Energylandii.

Strefa Tropical Fun
To ulubione miejsce miłośników wodnych szaleństw. Znajduje się tu aż dziesięć zjeżdżalni, o różnej budowie i różnym stopniu trudności. Jest tu coś dla fanów zabawy dla całej rodziny, jak i dla tych, którzy preferują intensywniejsze i bardziej ekstremalne doznania. Do dyspozycji gości są pontony (jedno i dwuosobowe) oraz wygodne leżaki. Przejrzysta woda, biały piasek po stopami, kolorowe zjeżdżalnie – czego chcieć więcej?

Tropical Splash
To jedna z ciekawszych zjeżdżalni w całym Water Parku. Składa się aż z sześciu niezależnych torów, po których zjeżdża się na specjalnych matach. Dzięki matom prędkość zjazdu z dziewięciometrowej zjeżdżalni jest naprawdę imponująca. Na koniec czeka nas przyjemna niespodzianka: wylot zjeżdżalni znajduje się w wodzie!

Aloha Slide
Tę zakręconą zjeżdżalnię rozpoznacie po charakterystycznym, błękitnym kolorze. Nasza przygoda rozpoczyna się na wysokości 9 metrów. Przed nami aż 111 metrów szalonego zjazdu na pontonie jedno- lub dwuosobowym. To idealna opcja dla tych, którzy chcą przeżyć niezwykłą przygodę wraz ze swoją drugą połówką.

Exotic Fun
To jedyna taka zjeżdżalnia w Polsce. Całość ma kształt potężnego leja, po którym – dzięki sile ciążenia – przesuwamy się w każdą z możliwych stron. Nie jest to klasyczna zjeżdżalnia, jakich jest pełno w parkach wodnych, lecz coś zupełnie innego. Przeżycia są Exotic Fun są naprawdę ekscytujące. Robi wrażenie!

Tiki Ride
To jedna z większych zjeżdżalni Water Park Energylandia. Całość trasy ma długość aż 153 metrów. Po zjeżdżalni możemy zjechać samemu lub w parach. W trakcie zjazdu korzystamy ze specjalnych pontonów, które potęgują nasze wrażenia.

RMF MAXXX Kamikadze
To coś dla osób o mocnych nerwach. Ta ekstremalna atrakcja przyprawi was o szybsze bicie serca. Stajecie na specjalnej podłodze, w której znajduje się otwierająca się zapadnia. Gdy podłoga usunie się spod waszych nóg, wpadniecie prosto do zjeżdżalni, którą pokonujecie resztę trasy. Emocje gwarantowane!

Adventure River
W strefie Water Park nie mogło również zabraknąć kultowej rwącej rzeki. To właśnie tutaj znajduje się końcowa część Aloha Slide, Tiki Ride i Exotic Fun. Z atrakcji można jednak korzystać także niezależnie. Wystarczy wejść do rzeki i oddać się błogiemu relaksowi w wartko płynącej wodzie. Zdecydowanie warto.